Charaktery platforma edukacyjna


Przypomnij hasło Zarejestruj się

WŁASNYM GŁOSEM 1. Trening oswajania nieśmiałości.

Program szkolenia
Uzyskaj dostęp

Cena za dostęp:


48.00 zł

Opis szkolenia


WŁASNYM GŁOSEM

1.  Trening oswajania nieśmiałości

Opis szkolenia:


Kurs WŁASNYM GŁOSEM 1. Trening oswajania nieśmiałości to multimedialne warsztaty, które pokazują, jak poznać swoją nieśmiałość i zapanować nad nią. Dzięki szkoleniu można opanować lęk, nabyć większej pewności siebie, odnaleźć własny głos i zacząć podejmować inicjatywę w kontaktach z innymi ludźmi.

E-kurs WŁASNYM GŁOSEM 1 jest pełen filmów wideo, na których Agata Kołodziejczyk-Stryjek i Jolanta Mieczkowska-Luto, psycholożki i doświadczone trenerki, prezentują praktyczne narzędzia i strategie konstruktywnego reagowania w sytuacjach społecznych. To multimedialne warsztaty on-line, które wspomagają uczenie się poprzez różnorodne wrażenia wzrokowe i słuchowe. Nowe umiejętności można trenować w bezpiecznej przestrzeni wirtualnej dzięki licznym interaktywnym treningom i testom.

 

Nieśmiałość to „podcięte skrzydła” i utracona moc: nasza życiowa energia zatrzymuje się na poziomie potrzeb i nie wyraża się w działaniu. Każda „nieśmiałość” jest inna: niektórzy mają kłopot z nawiązywaniem nowych znajomości, inni obawiają się zabrania głosu w obecności autorytetu, a jeszcze innych peszy duża grupa. Dlatego aby oswoić swoją nieśmiałość, trzeba ją nazwać i zrozumieć. A jak pisał prof. Philip Zimbardo, „przezwyciężając nieśmiałość, sławimy samo życie, odkrywamy w sobie zdolność do kochania i energię życiową, której dawniej nie mieliśmy odwagi dostrzec”.

Zakres:


Moja nieśmiałość: źródła i objawy, plusy i minusy

> WIDEO: NIEŚMIAŁOŚĆ. CO? KTO?

Objawy nieśmiałości: droga do zmiany

> VIDEO: MOJE MOCNE STRONY

Zasoby: umiejętności, osiągnięcia i możliwości

> VIDEO: MOJE OGRANICZENIA

Progi rozwoju: samoświadomość i kajzerka poznawczo-behawioralna

> WIDEO: MONOLOG WEWNĘTRZNY

Siła myśli: zdania anty– i pro–asertywne

Racjonalna Terapia Zachowania: 5 pytań zdrowego myślenia

> WIDEO: ASERTYWNA POSTAWA

Moje asertywne prawa: szacunek wobec praw i pragnień – zarówno własnych jak i  innych osób

Pierwsza część treningu oswajania nieśmiałości to praca nad monologiem  wewnętrznym i postrzeganiem siebie. Kiedy czujemy się nieśmiali, najczęściej myślimy  o sobie w negatywny sposób – „nie podejdę do niej, bo nie mam nic ciekawego do  powiedzenia”, „na pewno mnie wyśmieją”, „jestem wycofana, zawsze stoję z boku...”.  Oczywiście to nie znaczy, że powinniśmy być z siebie zawsze zadowoleni. Trening  oswajania nieśmiałości to praca nad widzeniem siebie całościowo – zarówno tej części  nas, która budzi niezadowolenie, ale też tej części, którą podziwiamy – przede wszystkim  poprzez odkrywanie swoich mocnych stron i pokonywanie progów rozwoju. Kurs WŁASNYM GŁOSEM 1 obejmuje również warsztaty asertywności – postawy  szacunku wobec praw i pragnień, zarówno własnych, jak i innych osób.  Świadomość własnych praw i przywoływanie ich, gdy odczuwamy niepewność i lęk, to  doskonały sposób na budowanie osobistej mocy i pewności siebie.

Autorki:
Agata Kołodziejczyk-Stryjek – psycholog, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa  Psychologicznego. Posiada specjalizacje z zakresu psychologii społecznej i psychologii  klinicznej. Od 7 lat na stałe współpracuje z Ośrodkiem Pomocy i Edukacji Psychologicznej  Intra, realizując projekty szkoleniowe z zakresu, m.in. efektywnego komunikowania się,  asertywności, prezentacji i autoprezentacji, budowania zespołu, psychoprofilaktyki i profilaktyki stresu. W ramach działalności szkoleniowej współpracuje ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, prowadzi również treningi asertywności i interpersonalne. 

Jolanta Mieczkowska-Luto – psycholog, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa  Psychologicznego. Posiada specjalizację z zakresu psychologii stosunków  międzykulturowych. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego, Kursu Pomocy Psychologicznej, Studium Treningu Psychologicznego. Z Ośrodkiem INTRA  współpracuje od 11 lat. Specjalizuje się w realizacji szkoleń z zakresu asertywności, komunikacji, budowania zespołu, antystresu i efektywności osobistej. Zajmuje sięedukacją trenerów w ramach Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz Szkoły Trenerów Biznesu.

Cele: Zwiększenie samoświadomości uczestników w zakresie swoich mocnych stron, ograniczeń, przekonań i postrzegania siebie. Rozwijanie umiejętności zdrowego,  przystosowawczego myślenia i przyjmowania asertywnej postawy wobec siebie i innych.


Efekty: Dzięki filmom wideo, testom i treningom uczestnicy lepiej poznają swoją nieśmiałość i będą mogli nad nią zapanować. Aktywni uczestnicy mogą zmienić treści  swojego monologu wewnętrznego na bardziej korzystne i nauczyć się przyjmowania asertywnej postawy.


Kurs WŁASNYM GŁOSEM będzie dostępny na kontach Użytkowników przez sześć miesięcy od daty zapisania się. 

Komentarze

Chcesz dodać zwykły komentarz? Przejdz niżej.

Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Bądź pierwszy i napisz komentarz

Dodaj komentarz

Podobne szkolenia